bírók:
Margeta Boris (szlovén), Stavridis Georgios (görög)

Horvát rulett...

Yoda 2010.12.18. 23:17

Megalázó vereséget szenvedett csapatunk a horvát bajnoki bronzérmes Rijekától. A nyár elején odaigazolt Varga fivérek a mérkőzésen összesen 3 gólt szereztek. Nálunk Hosnyánszky volt a legeredményesebb (Biros Péter 1 gólt szerzett). A mérkőzés elején öt góllal húztak el a vendégek, míg nálunk semmi sem sikerült. Az emberelőnyöket nem lőttük be (13/2-es fórmutató!!!), az ötös kimaradt, néha pedig már a figurákat sem "ismerte fel" az ember fia. Hat gólos hátránynál ugyan eszmélt a csapat, de három gólnál közelebb nem tudtunk araszolni  dalmát szomszédainkhoz. A rangadó végül a horvát csapat ötgólos(!) idegenbeli győzelmét hozta, csapatunk pedig -gyakorlatilag- "elszállt" az idei Euroliga sorozatban.

Képek a mérkőzésről: heol.hu (Lénárt Márton).

EL: Megint nem ment...

Yoda 2010.12.02. 12:10

A barcelonai pocsék előnymutatónkat kicsit kozmetikáztuk ugyan, de a győzelmet nem sikerült megszerezni az Euroliga tegnapi csoportkörében.
A csapat számtalanszor egyenlített, jópárszor vezett is, de az előnyt végül nem sikerült tartani.
Az EL-ban való továbbjutáshoz - a hátralévő csoportkörökben- mindenkit meg kell vernünk (itthon és idegenben), és akkor még nem szóltam a két horvát csapatról...
Biros Péter a mérkőzésen nem szerzett találatot.
(A másik csoportban a Szeged kikapott, a Vasas pedig egy góllal tudta legyűrni a Kotor csapatát).

Fotók a mérkőzésről a heol.hu-n (Lénárt Márton). (illetve a Galériában)

Eger-Dubrovnik (élő)-részletek hamarosan

Yoda 2010.12.01. 17:33
Euroliga, D-csoport 2. forduló

Spanyol győzelem az Euroligában (frissítve a tabella állásával)

Yoda 2010.11.13. 20:07

Vereséggel startoltunk az Euroliga első csoportkörének első mérkőzésén, ma délelőtt Barcelonában. A San Sebastia uszodában rendezett összecsapáson a háigazda végig vezetve, magabiztosan zsebelte be a három pontot. Több elkerülhető gólt kaptunk (lefordulásokból), megnyerni pedig csak az utolsó negyedet sikerült. Bár a mérkőzésen nagyon nem játszottunk jól (védekezés), a játék képének megítéléséhez hozzátartozik az a körülmény is, hogy a bíráskodás színvonala hagyott némi kivánni valót maga után. A mérkőzésen összesen hat ötméterest ítélet született, az emberelőny mutató az utolsó negyedig a hazai csapatnak kedvezett, volt egy meg nem adott találatunk, illetve az utolsó fél perc megítélése sem volt teljesen "szabályszerű".
A bírókkal természetesen nem "illik" részletekbe menően foglalkozni, ehhez azonban "jól" kell játszani. Biros Péter a találkozón három gólt szerzett.
Folytatás a Magyar Kupában november 20-án, este 18:30-kor a Szőnyiben. Ellenfél a Szeged.

CNA Barceloneta- ZF-Eger (élő)

Yoda 2010.11.13. 11:44

12 mezőnyjátékost és egy kapust nevezünk (Nébald Olivér maradt ki).

Részletes Euroliga menetrend (frissített)

Yoda 2010.11.02. 11:51

A csoportok első két helyezettje jut tovább. Ezeket aztán négy párba sorsolják és oda-visszavágós mérkőzéseken dől el a Final Four résztvevőinek névsora.

Euroliga: november elején indulunk...

Yoda 2010.11.02. 11:28

Vasárnap sorsoltak Rijekában. Ezzel hivatalosan is elkészült az EL főtáblájának csoportbeosztása. Megkaptuk az európa bajnok horvát válogatott gerincét alkotó csapatok nagy részét. Név szerint a Jug Dubrovnikot és a Varga testvéreket a soraiban tudó Rijekát. Meg kell küzdenünk ezen kívül a spanyol bajnok Barcelonetával is. Novemberben (13.) kezdünk Spanyolországban (ZF-Eger-Barceloneta).
Az A-csoportban a Vasas összekerült a Szegeddel és a címvédő Kotorral. A Recco csoportja valószínűleg nem fog különösebb gondot okozni az olasz bajnoknak. A C-csoportban pedig négy nemzet is mérkőzik majd egymással.

EL hétvége: Biros Péter nyilatkozata a vlv.hu-nak

vlv.hu 2010.10.11. 10:01

EL: főtáblán a csapat

Yoda 2010.10.10. 11:17

A marseillesiek -az EL kupasorozatban- már többször megtréfálták a csapatot (emlékszünk ugye a 9:9-re...). Ezúttal szerencsére nem sikerült nekik. Az első és az utolsó negyedben statisztikaliag ugyan legyőztek minket, a mérkőzés középső felében azonban -köszönhetően néhány kiemelkedő egyéni teljesítménynek- nem tudtak velünk mit kezdeni. A győzelemmel a csapat továbjutott az EL főtáblára, ahol a Szeged és a Vasas mellett harmadik magyar együttesként képviseli hazánkat a nemzetközi kupasorozatban. Biros Péter a mérkőzésen egy gólt szerzett.

EL: Megvertük a németeket

Yoda 2010.10.10. 10:53
A csapat a Spandau ellen megcsinálta azt, amit a Mladost ellen kellett volna. Főleg a védekezés terén. Graham három (!) találatig jutott. Biros Péter -Kicsi munkájának köszönhetően- két gólt szerzett (ötméteresből). Érdemes meglesni az előnymutatókat (német oldalon). A győzelemmel a csapat a csoport második helyére ugrott és egy mérkőzésre van a továbbjutástól.

Euroliga 2010/11.: program, a csoportok állása, házi góllövőlista

Yoda 2010.10.08. 21:15

EL: Mladost Zagreb-ZF Eger 13:12

Yoda 2010.10.08. 21:04

Fej-fej melletti mérkőzésen, csupán a harmadik negyedben "megingva" kapott ki csapatunk -az immár Udoviciccel is megerősített- horvát Mladost Zagreb együttesétől. Picit talán árnyalja a képet a két megadott ötméteres a horvátoknak, de panaszra nem lehet okunk, a mérkőzésben benne volt a győzelem (az utolsó percekben -egy demoralizáló Muslim lövés után- az egyenlítésért, előtte nem sokkal a vezetésért támadhattunk). A prímet a horvátoknál -Udovicicen kívül- Muslim vitte. Minketten négy gólig jutottak. Nálunk Kis Gábor szerezte a legtöbb -három- találatot. Biros Péter a mérkőzésen két gólt szerzett.

Berlinbe kell menni...

vlv.hu 2010.09.27. 22:42

A főtáblára kerüléshez az Egernek -október 8-10. között-  Berlinben kell győznie-vagy legalábbis 2 csapatot megelőznie. A csoportok 1-2 helyezettje a főtáblára jut, míg a "többi" a LEN Kupában mérkőzik majd tovább.

Vezérfonal

"Aki nagyon messziről indul, az nagyon messzire mehet. Mert van egy olyan belső hajtóereje..."

/Kemény Ferenc/

Sport-történelem

Válogatott

Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre    *****    Egy asztrológiai elemzés,sok segítséget ad,életünk megtervezéséhez,rendeld meg és küldök egy 3 éves éves elõrejelzést is    *****    Szeretne leadni felesleges kilókat? Szeretné méregteleníteni és tisztítani szervezetét?Csatlakozzon a programhoz még ma!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, kezd az évet azzal, hogy belenézel, én segítek értelmezni amit látsz. A saját akaratod dönt!