VODAFONE KUPA
VODAFONE KUPA : Margitsziget 2010.

Margitsziget 2010.

Yoda 2010.08.23. 13:47  2010.08.23. 16:44

Három győzelemmel, veretlenül zárta a budapesti Vodafone Kupát a magyar férfi vízilabda válogatott. A góllövőlista élén 7 találattal - a német Moritz Oelerrel és Marc Politzevel holtversenyben- Madaras Norbert végzett. A siracusai és portugaletei (illetve az azt megelőzően, a felkészülési időszak egyéb „szakaszaiban” elszenvedett) vereségek után úgy tűnik épp időben -a zágrábi EB-re- kezd összeállni a csapat. A védekezésen ugyan még kell csiszolgatni, de összességében bizakodásra ad okot a játék képe. Biros Pétert hörghurut kínozza, így hosszú évek óta először nem vett részt az első Vodafone Kupa mérkőzésein. Helyette Bátori Bence húzott sapkát, aki remekül megállta a helyét.
(fotó: vlv.hu)

A kupa első napján az olaszok voltak terítéken. Szoros mérkőzésen, de sikerült legyőzni Tempestiéket.
A mérkőzésen a vezetést Felugo szerezte meg. Varga Dumi ugyan hamar egyenlített (ötméteresből), Giacoppo és Felugo azonban sikeresen átlőtte a magyar védelmet (1:3). Bátori Bence végül elsüllyesztette a hálóőrt, így egygólos hátrányból kezdhettük a második negyedet. Itt Bátori szerencsére ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, majd Dumi bombája már kétgólosra hízlalta előnyünket. A másik oldalon Presciuttinak sikerült végül egyenlítenie, de Madaras kapáslövésével végül 5:4-el fordulhattunk.

A harmadik negyedben Hosnyánszky lövése ismét Presciutti volt eredményes, majd az addig remekül védekező Varga Dani is villant. Az utolsó negyedet Fiorentini nyitotta egy értékesített fórral. Madaras ugyan rögtön kozmetikázott, de Felugo és Aicardi is replikált (utóbbi találata erősen a „potyagyanús” kategóriába esett), így egyenlítettek az olaszok. Varga Dani mentette végül a menthetőt és beállította a mérkőzés végeredményét.

Statisztika:
Magyarország-Olaszország: 9:8 (2:3, 3:1, 2:1, 2:3)
Bírók: Tulga (török), Stavropoulos (görög)
Magyarország: Szécsi - Madaras 2, Varga Dénes 2, Hosnyánszky 1, Szivós, Varga Dániel 2, Kis G. Csere: Hárai, Bátori 2, Vámos, Bundschuh, Török
Szövetségi kapitány: dr. Kemény Dénes
Olaszország: Tempesti - Figlioli, Gitto, Felugo 3, Presciutti 2, Fiorentini 1, Aicardi 1 Csere: Luongo, Figari, Giacoppo 1, Bertoli, Deserti
Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 11/4
Ötméteresek: 2/1, ill. -
Kipontozódott: Szivós (32. perc)

Spanyolország-Németország: 7:8 (2:1, 2:2, 1:2, 2:3)

A második napon Hagen Stamm fiai szenvedtek megalázó vereséget. Fischer nem volt méltó nevéhez, hiszen „halászni” jóformán egyszer sem tudott. A mérkőzés képén egyedül a kilenc kapott gól ront, ez mutatja, hogy a védekezésen még kell faragni.
(A mérkőzés előtt színészek-sportolók gálamérkőzést tartottak. Olyanok szálltak vízbe, mint Szabó Győző, Kárász Zénó, Takács Tamás, Gesztesi Károly, Kovács Ágnes és Balogh Gábor. A derbit a sportolók nyerték, a kupát Kovács Ági –a mezőny egyetlen női játékosa- vette át.)

Politze gólja nyitotta a mérkőzést. Varga Dani duplája után Madaras lőtte válogatottunk harmadik találatát. A családi duplázós sormintát -Politze második sikeres lövése után- ezúttal a másik Varga, Dénes folytatta. A Varga betű végül még egyszer hajlott Daniba, a negyed ugyanis az ő büntetőjével zárult. A négygólos vezetésen Marco Stamm kozmetikázott, akit Hosnyánszky és Madaras követett a góllövőlistán –utóbbi triplázott-. Vámos Marci szerezte 10. találatunkat. A harmadik negyed Varga Dani és Szivós Marci lövésével indult. Hiába kozmetikázott Kreuzmann, Szivós duplájával felőröltük a német védelmet és máris rászámolhattuk ellenfelünkre a tizet. A negyed végén elbambult a védelem, így Stamm és Oeler is betalált.

A negyedik negyedben Schüler után Török Béci lőtte válogatottunk utolsó találatát. A végére teljesen leengednek a fiúk, így Naroska és Oeler is betalál (utóbbi ziccerben maradt teljesen egyedül).

Magyarország–Németország 15:9 (6:2, 4:1, 4:3, 1:3)
Vodafone Kupa, Margitsziget, v.: Tulga (török), Stavropoulos (görög)
Magyarország: Nagy V. - Török 1, Madaras 3, Varga Dénes 2, Bundschuh, Hosnyánszky 1, Vámos 1, Szivós 3, Varga Dániel 4, Bátori, Kis G., Hárai. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Németország: Fischer - Naroska 1, Schroedter, Real, Stamm 2, Politze 2, Schulz, Schüler 1, Kreuzmann 1, Oeler 2, Eidner, Roessing, Bukowski. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm
Gólok - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Gólok - emberelőnyből: 6/8, ill. 3/8
Kipontozódott: Schroedter a második negyedben
Kiállítva cserével, végleg: Varga Dénes a negyedik negyedben

Olaszország-Spanyolország 8:10 (3:3, 0:2, 3:2, 2:3)

A harmadik mérkőzésen a spanyol armada volt terítéken.

Madaras és Hárai lövése után Molina értékesítette a Varga Dani ellen befújt büntetőt. Hosnyánszky után pedig Valles lőtte a hispánok második találatát. A második negyedben Kis Gábor és Gallego rezgette meg a hálót. Dumi sajnos nem, Aguilar előbb az ötösét védte, majd a fiatalabb Varga két helyzetet is kihagyott. Szerencsére a harmadikat már nem. Dani passzából szerzett bődületesen nagy (kb. 8 méterről lőtt) gólt. A spanyolok negyedik gólját Xavier Garcia lőtte, majd Szirányi Balu góljával (akit a nézők egy része meg is éljenzett a találat után) egyenlítettek a spanyolok. Dumi szerencsére megállíthatatlan volt 100. válogatott meccsén. Megszerezte a vezetést, majd az előnyünket Vámos hízlalta tovább. A negyed végén azonban Valles és Javier Valles kihasználta a pontatlanságokat, így végül 7:7-el indult az utolsó 8 perc. A negyedik negyedben a kapufa is velünk volt, így egy mázlis Szecska védés után máris Madaras és Hosnyánszky löketét csodálhattuk. A spanyolok a meccs végée teljesen elfáradtak, így góllövésre – az időkéréseik közepette- már nem maradt energiájuk.

Magyarország-Spanyolország 9:7 (3:2, 2:1, 2:4, 2:0)
Vodafone Kupa, Margitsziget, v.: Simion (román), Stavropoulos (görög)
Magyarország: Szécsi - Török, Madaras 2, Varga Dénes 2, Bundschuh, Hosnyánszky 2, Vámos 1, Szivós, Varga Dániel, Bátori, Kis G. 1, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Spanyolország: Aguilar - Garcia Mario, Martin, Szirányi 1, Molina 1, Minguell, Gallego 1, Espanol, Valles 3, Perrone, Mallarach, Garcia Javier 1. Szövetségi kapitány: Rafael Aguilar
Gólok - emberelőnyből: 3/7, ill. 3/5
Gólok - ötméteresből: 1/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Mario Garcia (27.p.)

Németország-Olaszország 10:8 (2:2, 3:1, 3:0, 2:5)