Papírforma a Szigeten. Biros Péter két gólt szerzett.

Magyarország-Ausztrália  9:6 (3:3, 1:0, 3:1, 2:2)
Budapest, Hajós A. Sportuszoda, v.: Galkin (orosz), Süngü (török)
Magyarország: Szécsi – Szivós, Varga Dénes 2, Hosnyánszky, Kiss G. 3, Biros 2 (1/0), Kis G. 1. Cs.: Madaras, Török, Varga II Zs., Varga Dániel 1, Hárai. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Ausztrália: Stanton – Cleland, Dyson 2 (1/1), Richardson 1, Whalan 3, Will, Howden. Cs.: Cargill, Robertson, Lewis, Young, Boyd, Dennerley. Szövetségi kapitány: John Fox.
Gól - emberelőnyből: 2/7 és 4/8
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Howden (27. p.)

Az időjárás közbeszólt. Az eső miatt a hagyományos bemutatást a vízben tartották meg, amely nem volt épp kellemes, a mérkőzés végére a fiúk nagy része teljesen átfagyott. Nem beszélve arról, hogy a harmadik negyedben beáztak a kábelek, így a játékos azt sem látthatta hány másodperce van támadni, mennyi van még a negyedből, sőt egyáltalán mennyi az állás a kivetítőn.

Ez azonban nem mentesíti a fiúkat, hiszen ez az ausztrál válogatott nyolc játékossal "gyengébb", mint a VB-n lesz majd, így jobb lett volna nagyobb gólkülönbséggel nyerni.

A mérkőzésről:

Az első negyedben ausztrál labdaelhozatal után Biros kapott kézre egy csodálatos passzt Szecskától, de ezúttal a kapus sajnios állt a lábán. A következő támadásnál azonban korrigált csapatkapitányunk, ugyanazt a figurát fejezte be, ezúttal azonban az ejtés góllal végződött. Kiss Gergely lőtte a második gólunkat akit, az ausztrál csapatkapitány Whalan követett, majd Richardson is beköszönt a bal szélről. Bár Varga Dani a következő támadáskor akkora gólt lőtt, hogy majdnem kiszakadt a háló, Whalan góljával ismét egyenlő volt az állás. 3:3

A második negyedben ismét a jó úszó hírében álló auszik hozták el a játékszert. Kiss Gergely ugyan vezetéshez jutatta válogatottunkat, de ez a negyed a pontatlan lövések negyede lett.

A harmadik negyedben is az ausztrálok nyerték a ráúszást, de Kis Gábor volt a negyed első gólszerzője aki centerposztról hintett hamisítatlan Kicsi-gólt Stantonnak. Dyson lövése után már csak egy gól volt a különbség a két csapat között. Varga Dénes és Kiss Gergely bombája után azonban ez három gólosra hízott.

A negyedik negyedben az auszi ráúszás-győzelmet ezúttal gól is követte Whalan részéről, váratlanul, távolról. Aztán egy büntetőt is befújtak nekik, ezúttal Dyson süllyesztette el Szecskát. Hogy ne érje szó a ház elejét, Biros is odaállhatott a bírók jóvoltából az ötösvonalhoz, de Stanton ezúttal résen volt. A következő Biros akciónál azonban nem. Peti balszélről simította a hálóba a labdát. Dumi pedig zárásként mutatott egyet a"nullszöges", kötél melletti bombájából, ami ezúttal ugyan nem nullszögessé sikeredett, de az eredmény ugyanaz volt: gól. 9:6

VLV videók:

Németország – Szerbia 6:14 (2:3, 1:4, 1:2, 2:5)
Budapest, Hajós A. Sportuszoda
Németország: Fischer – Bukowski, Savic, Stamm 1, Politze 2, Nossek, Real. Cs.: Naroska 1, Preuss, Oeler, Schlotterbeck, Mackeben, Schüler 2. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm.
Szerbia: G. Pijetlovic – Gocic 1, Udovicic 2, D. Pijetlovic 2, Aleksic 3, Radjen, Prlainovic 2 (1/1). Cs.: Avramovic, Gak 2, Nikic 1, F. Filipovic 1. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicic
Gól - emberelőnyből: 3/9 és 4/7
Gól - ötméteresből: - és 1/1

Bár a németek jól tartották magukat, a második negyedben beindult a szerb henger és hamar behozhatatlan előnyre tettek szert déli szomszédaink. Ezt azután a második félidőben már csak tartaniuk kellett -persze becsordogált pár labda is a német gólvonal mögé-. A szerb keret egyébként már lejátszott együtt egy Világliga döntő-sorozatot Podgoricában.