Elfelejtettem a jelszót

VODAFONE OB I. 2008/09.
VODAFONE OB I. 2008/09. : Szép volt Eger! Szép volt fiúk!

Szép volt Eger! Szép volt fiúk!

Végetért a 2008/09-es Vodafone férfi OB I. magyar bajnokság. A Vasas tegnap hazai vizekben győzte le a ZF-Eger csapatát, ezzel begyűjtve a bajnoki címhez szükséges három győzelmet (összesítésebn 1:3).
A csapat és a szurkolók is "egri vizekben" ünnepelték harmadik bajnoki címüket. Biros Péter két gólt szerezett. A ZF-Eger csapata ezzel idén is "ezüstérmes" helyen végzett, folytatás jövőre.
Képek a mérkőzésről a Galériában!

Statisztika:
Eger-Vasas 8:10 (2:2, 4:4, 0:2, 2:2)
Eger, Bitskey A. Uszoda, v.: Kiszelly Gábor, Juhász György
Eger: Szécsi – Decker, Bárány 1, Kiss Cs., Hegedüs 2, Varga II Zs., Biros 2 (1/1). Cs.: Erdélyi, Nyéki 1, Feltham 2, Binder, Bundschuh, Hárai. Edző: Tóth Kálmán
Vasas: Nagy V. – Hosnyánszky 2 (1/0), Kovács R. 1, Varga Dániel 1, Varga Dénes 4, Steinmetz B., Kis G. 1. Cs.: Takács, Kállay, Katonás, Vörös, Tóth M. 1. Edző: Földi László

Gratulálunk!!!
A bajnokság legjobb kapusának járó Steinmetz János-díjat az idén Gergely István vehette át.

A mérkőzésről:

Az első negyedben Kovács Robert hozta el a labdát, megelőzve ezzel a szintén jó sprinter hírében álló Hegedüst. A nagy úszkálásban az angyalföldiek szeretek először vezetést; Varga Dénes ziccerből vette be Szécsi hálóját. Nálunk Biros próbálkozott ugyan, de Nagy Viktor remekül mozdult a lövésére. Hegedüsére azonban nem ért oda, majd egy támadással később Felthamére sem. "Áronunk" vezetést szerzett, ami sajnos nem tartott sokáig; Varga Dénes szabaddobásból hozta egálra csapatát.

A második negyedben ugyan az egri Erdélyi volt gyorsabb spriter, de a támadásunk hamar elhalt a védők "ölelő karjai" között. Nem úgy a Vasasé, ahol Kis Gábor kapta kézre Varga Dani kincset érő passzát és húzta be középről irgalmatlan nagy erővel. Ezt követően Takács kicsit "megszeretgette" az egri védőt, így ötöst lőhettünk; Biros volt a végrehajtó. A következő találatot ismét Varga Dénes jegyezte, akit szinte azonnal Bárány, majd egy támadásra rá Feltham követett. Utóbbi váratlanul pattintott, középről. A negyed hátralévő perceiben ötöst rontott a Vasas (Hosnyánszky bikázta kapufára) de a lecsorgó labdát Tóth Marci sikeresen összeszedte és bekotorta Szécsi karjai között. Nyéki ugyan ismét vezetést szerzett a következő percekben, de Varag Dani az utolsó másodpercekben x-re hozta az állást. 6:6

A harmadik negyedben ismét a piros-kékek voltak a gyorsabbak, Kovács Robert és Hosnyánszky gólja révén pedig eredményesebbek is. Ebben a negyedben "ment el a mérkőzés", az egri támadóknak ugyanis egyszerűen nem sikerült a hálóba találni.

A negyedik negyedben Hosnyánszky sajnos ott folytatta ahol a harmadikban abbahagyta. Hiába villant Biros (három Vasasos gyűrűjéből), a Vasas már csak időhúzásra játszott, de azt nagyon jól kivitelezte. Dumi megszerezte negyedik gólját, Hegedüsnek pedig már csak szépíteni volt ideje. 8:10

Biros Péter nyilatkozata:
"Eléggé csalódott vagyok, de ennek fényében úgy érzem, hogy végig méltó ellenfelei voltunk a Vasasnak, egyenrangú partnerként küzdöttünk, sőt volt egy pont ahol föléjük is nőttünk, csak ezt nem tudtuk huzamosabb ideig érvényesíteni. Itt az utolsó meccsen pedig borzasztó nagy butaságokat csináltunk, amikből gólokat kaptunk. Ez nekik plusz energiákat adott, minket pedig demoralizált. Ennyi volt a mai meccsen a különbség. Tavalyhoz képest fejlődtünk, de nem tudtuk azt játszani hosszú távon, amit szerettünk volna. Rövid távon igen. Jövőre ezért dolgozunk majd, hogy ez kitartson a végéig. Ahhoz viszont gartulálok magunknak, hogy összeértünk. Borzasztóan rosszul kezdtünk a szezonban, semmit nem tudtunk megvalósítani amit szerettünk volna, de a végére érett csapat lettünk, kivéve ugye itt az utolsó meccsen..."