2009.03.07.
Egyesült Államok-Románia 16:15
Magyarország-Szerbia 18.00 (Sport 1 televízió és vlv)

USA-ROM 7-8

Óriási meglepetésre -a Kovács István kapitánysága alatt kormányzott- román válogatott szoros csatában, egy góllal felülmúlta az olimpiai ezüstérmes USA csapatát. A románoknál különösen a négy gólig jutó (év közben a Honvédban játszó) Andrei Iosep brillírozott. A mérkőzés elején ugyan Wright szerezte meg a vezetést, de Iosep hamar kiegyenlített. Az USA ekkor kettővel is elhúzott (Sharf és Sagehorn révén), mire Andrei és Iosep újra egyenlítettek, így az amerikaiak csupán egy gólos vezetéssel mentek félidőre. A harmadik negyedben azután kettő-kettő találat esett mindkét oldalon, így az USA őrizte ugyan a vezetést, de ellépni nem tudott keleti szomszédainktól. Hudnut góljára Andrei ugyan válaszolt, de végül Sharf találatával még mindig 5:4 volt az állás a pekingi ezüstérmes javára. Smith a negyedik negyedben belőtte az USA második vezető találatát, de Andrei és Ghiban révén a románok ismét felálltak és x-re hozták a találkozót. Witt találatára a negyedik negyed végén újra Iosep replikált, míg aztán az adok-kapok 53 másodperccel a mérkőzés vége előtt ért véget. Ekkor Diaconu akciógólja beállította a végeredményt és az USA elszenvedte második vereségét a tornán.

Statisztika:
USA-ROM 7-8 ( 2-1,  1-1,  2-2,  2-4 )
Gólszerzők:
USA: Sharf Michael 2, Sagehorn Matt 1, Wright Adam 1, Witt Kevin 1, Smith Jesse 1, Hudnut Peter 1
ROM: Iosep Andrei 4, Andrei Edward 2, Diaconu Nicolae 1, Ghiban Alexandru 1
Emberelőny: 13/5 ill. 7/3
Ötméteres: 0/0 ill. 1/1
Kiállítás végleg cserével: Wright Adam (14:07), Ghiban Alexandru

Bár a románok nyertek, játékosaik lövőszázaléka csak Iosep esetében érte el az 50%-ot. Az USA oldalán ugyan több a jó lövő, de ők is rendre csak 33%-on teljesítettek.

HUN-SRB 11-11

Varga Dénes és Hárai Balázs minőségi akciógólja megfelelő felütése volt a mérkőzésnek. Filipovic ugyan szépített, de Hosnyánszky és Kis Gábor újra előnyhöz jutatta a csapatot, amit az első negyed végén csak Prlainovic faragott le eggyel.
A második negyedet kétgólos előnyből kezdtük, ami félidőre egygólosra apadt (5:4). A gólszerzők ezúttal Zivko, Szivós és Prlainovic voltak -ebben a sorrendben-. A "kis partizánok" közül Filipovicon és Prlainovicon kívül nem nagyon aktívkodott senki.
A harmadik negyedben zsinórban ötöt lőttünk, így 10:8-ról mehettünk az utolsó játékrészre. (Az 5 gólszerző Kis Gábor, Prlainovic, Varga Dani, Filipovic, Varga Dani, Szivós, Filipovic, Prlainovic, és Varga Dénes voltak.) Még mindig nálunk volt az előny, bár ellépni nem sikerült.
Az utolsó negyedet sajnos 3:1-re hozták a szerbek (Filipovic, Hosnyánszky, Slavko, Zivko), -meg a bírók-, így maradt nekünk a döntetlen. A kapuban Gergely Pista tempózott három negyedig, majd Nagy Viktor vette át a stafétát, remek teljesítményt nyújtva. A védelem ugyanakkor elég szellős volt néhol, hiszen 11 kapott góllal szerb csapatot már rég nem lehet megverni. A támadások ugyanakkor többé-kevésbé a helyén voltak, a szerbek 2 kulcsemberét nem tudtuk megfogni. Biros Péter a mérkőzésen nem szerzett találatot.

HUN-SRB 11-11 ( 4-2,  1-2,  5-4,  1-3 )
Gólszerzők:
HUN: Hosnyánszky Norbert 2, Varga Dénes 2, Szivós Márton 2, Varga Dániel 2, Kis Gábor 2, Hárai Balázs 1
SRB:
Filipovic Filip 4, Prlainovic Andrija 4, Gocic Zivko 2, Gak Slavko 1
Emberelőnyök; 13/6 ill. 13/6
Ötméteres; 0/0 ill. 0/0
Cserés kiállítás; Varga Dániel, Gocic Zivko, Aleksic Milan, Radjen Nikola

100% -os lövési statisztikája volt Szivós Marcinak és Kis Gábornak, 67%-os Hosnyánszkynak és Varga Dénesnek, 40%-os Varga Daninak, 50%-os Hárai Balázsnak.
Biros Péternek 3 kísérletéből egysem akadt be (ahogy Kiss Csabának sem). Varga II. Zsoltnak egy kísérlete halt el a kapusban.

A szerbeknél csak a 4 gólszerző kísérletezett kapura dobással. Filipovicnak 80%-on ment (4/5), Prlainovicnak  csak 40%-on, Zivko 67%, Slavko 33%-os volt.

Még nincs hozzászólás.

Vezérfonal

"Aki nagyon messziről indul, az nagyon messzire mehet. Mert van egy olyan belső hajtóereje..."

/Kemény Ferenc/

Sport-történelem

Válogatott

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre