SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

FELKÉSZÜLÉSEK 2009.
FELKÉSZÜLÉSEK 2009. : Egygólos fiaskó, majd "gázolás"; másodikak lettünk a bukaresti nemzetközi tornán

A Kupa második napján, bár szoros mérkőzésen, de alulmaradtunk a román válogatottal szemben. A dekoncentrált teljesítményünknek köszönhetően hiába vettük be tizenötször az orosz válogatott kapuját vasárnap délben, a torna második helyéért járó serleget már a mérkőzés előtt átvehette Biros Péter.

A mérkőzésről:

A mérkőzésre Nagy Viktort és Hegedüs Gábort nem nevezte a kapitány, de a játék következményeként végül Mátyás Zoltán és Török Béla is a kispadon maradt.

Már az első negyedben jól indítottak a hazaiak. Kovács István fiai elhozták a játékszert és Radu centergóljával, majd Diaconu lövésével máris 2:0 lett az állás (nekik). Magyar oldalon tobzódtunk a pontatlan lövésekben és a védelmünk is igen hézagosan zárt. A becsületünket végül Varga II. Zsolt mentette meg.

A második negyedben ugyan elhoztuk a labdát, mégis a Honvédban légióskodó Iosep találta meg először a rést a védelmünkön. Kiss Gergely azonban a következő támadásunkkor jó ütemben emelkedett, majd Szivós Marci is, így végül alig 3 perc játék után egálra hozzuk a mérkőzést. Elhúzni azonban nem tudunk, a Nenciu úgy repkedett a háló alatt, mint aki nem érzi a "közegellenállást".

A harmadik negyedben Negrean szerezte meg a játékszert, majd egy gyors kontra után Fácán könyörtelenül átlőtte a kapust, először vezetéshez juttatva ezzel a csapatunkat. Matei azonban hamar egyenlített. Nálunk Varga Dénes szerezte a következő vezető gólt, náluk pedig Radu ismét egyenlített. A negyed végén még belefért egy Szecska álltal hárított ötméteres is, de komoly kísérlet gólszerzésre egyik oldalon sem történt.

A negyedik negyedben Madaras hozta el a labdát, majd percek eseménytelen játéka után Radu mattolta Szécsit, megszerezve ezzel országának a vezető találatot és beállítva a mérkőzés végeredményét.

Románia-Magyarország 6:5 (2:1, 1:2, 2:2, 1:0)
Bukarest, v.: Dieu (belga), Franulovici (horvát)
Románia: Dragusin, Radu (2), Negrean, Diaconu 1, Iosep 1, Busila, Dunca, Matei 1, Andrei 1, Georgescu, Ghiban, Kádár Kálmán, Stoenescu, Cretu. Szövetségi kapitány: Kovács István
Magyarország: Szécsi, Szivós 1, Madaras, Varga Dénes 1, Hosnyánszky Norbert, Kiss Gergely 1, Varga II. Zsolt 1, Varga Dániel, Biros Péter 1, Kis Gábor, Hárai Balázs, Gór-Nagy Miklós
Szövetségi kapitány: Kemény Dénes

Oroszország-Németország 7:6 (1:1, 0:2, 2:1, 4:2)

BIROS PÉTER  a vereség okáról nyilatkozott a VLV-nek:

Azért vesztettünk, mert borzasztó sok helyzetet kihagytunk. Semmi olyan nem történt, ami azt bizonyítaná, hogy ez a román csapat jobb nálunk. Mondjuk annyival jobbak, hogy ők már előrébb tartanak, régóta együtt edzenek, nekünk pedig ez volt a harmadik hetünk. Igazából ezt a meccset simán megnyerhettük volna, ha belőjük a helyzeteinknek csak a felét. Nem játszottuk jól a fórokat, könnyű gólokat ajándékoztunk nekik, amikért nem kellett megdolgozniuk. Sajnáljuk, kicsit kellemetlen, hogy kikaptunk a románoktól, de hát minden vereségből lehet tanulni. Azt azért tudomásul kell venni, hogy a felkészülésnek ebben a szakaszában még nem mindenki olyan, mint a világbajnokságon lesz, nem annyira robbanékony, nem olyan jók a lövéseink sem. Ennek ellenére simán nyerhettünk volna. A románok kihozták magukból a maximumot, több nem lesz bennük, sőt, a végén úgy éreztem, hogy mi még bírtuk volna, ők pedig borzasztóan elfáradtak.

A román vereségen felpaprikázott csapat a harmadik napon szó szerint a földbe tiporta az orosz csapatot -tette ezt velük pl. tavaly az Unikum Kupán is, amikoris a horvátokat bosszultuk meg az ázsiai országon-.
A mérkőzésre a kapitány Szécsi Zoltánt és Hegedüs Gábort nem nevezte -utóbbi el is utazott az Universiade válogatottal Belgrádra, így 16 fősre apadt a válogatott keret-.

Nagy várakozással ugrottunk vízbe az oroszok ellen, hiszen a torna második napján a csapat legyőzte a német válogatottat, amelyik így pont nélkül zárta a tornát.

A várakozás azonban hamarosan átalakult. Az első negyedben öt találatig jutott a csapat. Hosnyánszky találatai keretbe foglalták a Varga fivérek góljait. Biros a negyed végén kapásoldalon fogadta Kiss Gergely mesterien hajszálpontos passzát és megszerezte a csapat utolsó negyedbeli találatát.

A második negyedben hiába hozták el az oroszok a játékszert, a mérkőzéshez érdemben nem tudtak hozzászólni. Varga II. Zsolt bombája után Hosnyánszky csavart egy szépet, majd Dumi fordult le sikeresen a védőjéről így beállítva a 8:0-ás nagyszünet előtti eredményt.

A harmadik negyedben ismét az oroszok voltak a jobb sprinterek, de Kiss Gergő és Varga II. Zsolt immár 10 gólosra duzzasztotta a két csapat közti különbséget. A becsületégólt Odintcov szerezte fórból, míg Török Béla húzásra kapta és lőtte be a 11. magyar találatot.

A negyedik negyedben ismét orosz labdaelhozatal, majd ismét magyar gól(ok).
Hosnyánszky, Varga Dani, Varga II. Zsolt és Kis Gábor állította lábra az orosz  kapust, míg a másik oldalon Stepanyuk az utolsó pillanatban talált Nagy Viktor kapujába.

Magyarország-Oroszország 15:2 (5:0, 3:0, 3:1, 4:1)
Bukarest, v.: Dieu (belga) és Barabancea (horvát)
Magyarország: Gergely, Szivós, Madaras, Varga Dénes 2, Török 1, Hosnyánszky 4, Kiss G. 1, Varga II. Zsolt 3, Varga Dániel 2, Biros 1, Kis G. 1, Hárai, Gór-Nagy, Nagy Viktos, Mátyás.
Oroszország: Ivanov, Jankov, Jablonovszkij, Rizov-Alejnicsev, Csesev, Antipov, Odintcov 1, Ashajev, Stepanyuk 1, Visnyakov, Lisunov, Agarkov, Rasztorgujev.
Szövetségi kapitány: Vjacseszlav Szobcsenko

Németország-Románia 7:8 (0:0, 2:3, 3:2, 2:3)