FRISS HÍREK : OB I.: ASI, Szeged pipa

OB I.: ASI, Szeged pipa

Yoda  2011.02.13. 18:26

Dupla fordulót rendeztek a hétvégén a Vodafone OB I.-ben.
Pénteken az ASI otthonába utaztunk, szombat este pedig a Szeged látogatott el hozzánk. A "vidék" rangadóból ismét mi kerültünk ki győztesen. Már a mérkőzés elején sikerült elkapni a vendégeket. A Szeged 5:0-nál vette be először az Eger kapuját. Bár utána felébredt a csongrádi gárda és rendesen elkezdődött az adok-kapok, a mieink az addig felhalmozott előnynek hála még azt is megengedhették maguknak, hogy 13 percig (!)  ne lőjenek gólt. Mikor kezdett rezegni a léc és két gólnyira araszoltak a Kásás legények, ismét jött az egri sortűz és végül magabiztosan, öt gólos plusszal sikerült zárni a mérkőzést. A győzelemmel továbbra is veretlenül vezetjük az alapszakaszt. Február 18-án, este nyolckor Debrecenben kell megmutatnunk mit tudunk.
Biros Péter az ASI ellen nem játszott, míg a Szeged ellen három gólt szerzett.

A pénteki fordulókban a papírforma érvényesült. A ZF-Eger Szécsi, Biros, Feltham és Hege nélkül ugrott vízbe. Mindannyian sérüléssel vagy kisebb betegséggel küzdöttek.
Bár a hat kapott gól viszonylag soknak számít, a lényeg, hogy végül hoztuk amit kell.
Már a mérkőzés első felében beálítottuk a három gólos előnyt, amit végül sikerült hatra növelni.
Kicsi és Hosnyánszky köszönt be először, majd Laczkovics után Graham, Lázár után pedig újra Hosnyánszky zárta a sort. Kiss volt a negyed utolsó gólszerzője.
A második negyedben tovább növeltük az előnyünket, bár az ASI meglepően jól tartotta a lépést (Varga Zsolt 2, Hosnyánszky, Sántavy/Dorogi, Kiss). 5:8
A harmadik negyedben Varga és Kotsidis után Létay vette be Nébald kapuját.
Az utolsó negyedben Kicsi és Kotsidis volt eredményes. 6:12

Statisztika:
ASI - ZF-Eger 6:12 (3:4, 2:4, 1:2, 0:2)

Budapest, Hajós-uszoda, 100 néző. V.: Bors L., Horváth M.
ASI: Barabás- Kovács, Laczkovics 1, Dorogi 1, Hartman, Rusz, Kürtös Cs.: Kiss 2, Létay 1, Gazsovits, Lázár 1, Róth, -Schumann Edző: Kenéz Gy.
EGER:
Nébald - Graham 1, Hosnyánszky 3, Kis G. 2 , Bundschuh, Varga Zs. 3, Kotszidisz 2. Cs.: Kovács G., Petrovai, Binder, Sántavy 1, Takács. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Gól-emberelőnyből: 10/3, ill. 9/4.
Ötméteresből: 0, ill. 4/3.
Kipontozódott: Binder (26.).
Kiállítva (végleg cserével): Varga Zsolt (28.)

További eredmények:

Szentes- OSC 3:5

BVSC-UTE 13:8

Szeged-Debrecen 11:8

Szolnok- Honvéd 7:11

Vasas-FTC 5:11

A "vidék rangadón", ahol a tabella jelenlegi első két helyezettje csapott össze, ismét mi bizonyultunk jobbnak. Szécsi Zoli csereként lett nevezve a mérkőzésre, de "szerencsére" bravúrjaira most nem volt szükség. Hiányzó nálunk még mindig Feltham volt, aki továbbra is vállsérülésével küzd.

Az első negyedben, bár Baksa hárított egy Biros ötöst, a vendégek nem nagyon tudtak mit kezdeni a játékunkkal.
Bundschuh után Graham úszott meg, majd Biros és Kovács talált be (utóbbi "csékánk" passzábból). 4:0
A második negyedben Kicsi villant középről, majd következett az első szegedi lövés; Kayes keze lendült. Az adok-kapok a következő hét percben is folytatódott: Graham után Juhász, Petrovai után pedig dr. Molnár Tamás vette be az egri hálót. A Petrovai-Molnár duó a negyedben kétszer is megmutatta magát. Juhász lövése révén, röviddel a vége előtt már három gólra "zárkózott fel" a Szeged. Ezt látva Biros bevágta csapatunk kilencedik találatát. 9:5

A harmadik negyedben aktív védekezésre váltottak a vendégek. A nyolc perc egyetlen gólszerzője Somogyi volt.

A negyedik negyedet még mindig három gólos előnyről kezdtük, de látva a harmadik negyed gólcsendjét és Papesz negyed-nyitó találatát, bizony elkezdett izzadni az "ideggyenge" szurkoló tenyere (hiszen közel 10 perce hiába lövöldöztünk Baksa mögé). Szerencsére a csapat ezúttal egyben volt. Egy laza hármas sorozással (Biros, Binder, Petrovai) végül hamar eldöntöttük a meccset. 12:7

ZF-Eger – Szeged-Beton 12:7 (4:0, 5:5, 0:1, 3:1)

Eger, Bitskey-uszoda 1100 néző. Játékvezető: Vojvoda István, Juhász György ifj.
ZF-Eger: NÉBALD - Hegedüs, BIROS 3, KIS G. 1, Bundschuh 1, Hosnyánszky, GRAHAM 2. Cs.: Binder 1, KOVÁCS G. 2, Varga Zs., Petrovai 2, Sántavy, Kotszidisz. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Szeged-Beton: Baksa - JUHÁSZ 2, Kiss Cs., Dr. MOLNÁR T. 3, Busila, Török, Somogyi 1. Cs.: Younger, Vindisch, Varga P., Kayes 1, Palotás. Edző: Kásás Zoltán.
Emberelőny/gól: 10/6 illetve 10/3
Ötméteresek: 1/0 illetve 0
Kipontozódott: Varga Zs. (29')