FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Itthon nyertünk rangadót

Itthon nyertünk rangadót

Yoda  2011.01.16. 18:15

A negyedik negyedig igen szoros mérkőzésen, végig vezetve pólózott a Groupama Honvéd csapata. Kétgólos előnynél azonban felébredt - az addig helyenként pontatlan lövésekkel és igen "érdekes" előnykihasználással játszó- csapatunk. Egy meg nem adott találat után "dupla pofonnal" szereztük meg a vezetést, majd remek védekezéssel tartottuk magunk mögött a Honvédot. A győzelemmel megszerzett 3 ponttal immár "előkelő helyet" foglalunk el a bajnoki pontvadászatban.  Biros Péter 3 gólt szerezett a mérkőzésen, alapjában véve elégedett a győzelemmel (hiszen 5 kapott gól nem számít soknak), de véleménye szerint még el kell telnie kis időnek, hogy a csapat "szabadabban tudjon pólózni".

Képek a mérkőzésről a heol.hu-n (Lénárt Márton).

A mérkőzésről:

Az első negyedben -a Kanadából hajnalban hazaérkező- Graham hozta el a labdát. Sajnos az első támadás kimaradt (Hosnyánszky), a második pedig elhalt Gergely kezei között (Bundschuch). Labdaszerzések tucatja következett, először Hosnyánszky, majd Szivós is lepiszkálta a játékszert a támadók kezéről. A Honvéd első találata a 2. percben született; Szivós volt eredményes büntetőből. Hiába azonban a csodálatos labdaszerzések (Graham, Hegedüs), a pontatlanság továbbra is uralta a játékot (Binder blokkba, Hegedüs mellé, Kovács fölé lőtte a labdát). Végül Hosnyánszky akcióból megszerezte a csapat első találatát. Erre Szivós replikált a másik oldalon. A Honvéd ugyan ismét vezetett, Kicsi azonban egy parádés "épp a sapkám kötöm és leápolom Hárait" szituációban Graham passzát helyezte el Gergely feje fölé. A második negyed egy Feltham kísérlettel ért véget. 2:2

A második negyedben folytattuk a pocsék előnykihasználást. Graham ugyan újra eredményesen úszott, Biros lövését azonban ezúttal hárította a Honvéd hálóőre. Mindkét oldalon pontatlan kísérletek tarkították a negyed elejét (Tóth, Szivós, Biros, Bundschuch). Lélektanilag igen demoralizáló találat lett volna Salamon ziccere, a fiatal játékos azonban fejbe lőtte Szécsit. Nálunk a szabaddobás kimaradt, náluk azonban Bátori feliratkozott a góllövőlistára. Ismét vezetett a Honvéd, ráadásul nálunk kimaradt az újabb fór, Biros pedig ekkorra 2 hibánál járt. Hogy még jobban érezzük magunkat Gór-Nagy is betalált akcióból. 2:4

A harmadik negyedben -a labdaelhozatal után- büntetőt lőhettünk. Biros fej fölé helyezve kozmetikázott. Az ötméteres után 3 perces gólcsend következett (Varga, Hosnyánszky, Bátori, Kicsi, és Tóth is hiába próbálkozott). Ezt megelégelve -időkérés után- végül Biros varrta be blokk mellett a jobb felsőbe. Az előnyt -a másik oldalon- Hárai rontotta el, majd Gór-Nagy is fölé lőtte a játékszert. Sajnos nálunk Feltham is eljátszotta ugyanezt. Hárait az utolsó másodpercekben kiküldték "zuhanyozni", aminek köszönhetően bevettük a vendégek hálóját. Sajnos "időn túl". 5:4

A negyedik negyedben -a mérkőzés során először- a Honvéd hozta el a játékszert (Salamon). Mátyás a belső ívre kimozdítva Szecskát gyönyörűen helyezte a külsőre a labdát, ami végül így utat talált a kapuba. Ezzel a találattal ismét vezetett a Honvéd. A kontrahegyek és a kihagyott helyzetek után (Hegedüs, Tóth) egri percek következtek. Először Graham, majd Biros is megúszott, Szecska pedig lehúzta a rolót hátul. Bár Hosnyánszky nem végezte el a szabaddobást, a labdát végül megszereztük. A túloldalon a Honvéd is eljátszotta ezt és ezzel véget is ért a mérkőzés. 6:5