FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Elúszott Rijekában az a bizonyos hajó

Elúszott Rijekában az a bizonyos hajó

Yoda  2011.01.10. 12:57

Az Euroliga sorozat 4. fordulójának hétvégéjén három magyar együttes is vízbe szállt. Egy döntetlen (Szeged) és két vereség született (Vasas, ZF-Eger), így már csak a Vasanak van reális (matematikai) esélye továbbjutni. Csapatunk 4 vereséggel a D-csoport utolsó helyén áll.
Az első félidőben még meglehetősen nyílt volt a mérkőzés (4:3), az utolsó két negyedben azonban csak egy gólt tudtunk lőni, míg a horvátok háromszor is mattolták Szecskát. A fórmutatónk továbbra is horrorisztikus -ezúttal (11/2)-t alkottunk-. A következő (Jug elleni vendég és barcelonetai hazai) mérkőzéseken már csak a "becsületért" küzdhetünk.
Biros Péter a mérkőzésen nem szerzett találatot.

Képek a Galériában!

A mérkőzésről:
Közel 10 órás utazás és 5 órás "városnézés" után érkeztek meg az egri Ultrák a rijekai uszoda elé.
A hangolódás és az előkészületek (drapéria-szerelés) után megtörtént a bemutatás, majd a szukolók -a csapat tagjaival együtt- elénekelték a magyar himnuszt.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Graham előnygóljával mi szereztük meg a vezetést, percekkel később pedig kis híján kanadaink következő lökete is utat talált a kapuba. Az események már ekkor gyorsan felpörögnek, a kezdeti pontatlanságok után ugyanis először Barac, majd Garcia süllyesztette el Szecskát. Utóbbi ejtésgólja a tribünről igen demoralizáló látványt nyújtott. Feltham ugyanis ezt megelőzően mesterien szerelte a horvátokat. Ezt látva Szecska kimozdult a labdáért. Sajnos rosszkor. A betlit támadásbeli pontatlanságok is követték (Hosnyánszky). A sok mellélövés közepette -szerencsére- Graham csodaszép labdaszerzését is megtekinthettük: úgy repült rá a játékszerre, mint sas a galambra. Ráadásként pedig Bundschuch lőtte át a védelmet. Az utolsó percekben két fórt is kaptunk, mindkettő kimaradt. Először Hegedüs és Feltham járatták a labdát (míg végül Aaron kezéből kipördült a játékszer), majd Biros helyezte fölé. 2:2

A második negyed igen szorosra sikeredett. Hiába hoztuk el a labdát, az első támadásunk kimaradt, majd Szecska is összeakadt -bár csak verbálisan- Paskvalinnal. Varga Dani és Bundschuch párharcából előbbi került ki győztesen. Közben Kis Gábor centerjátékát már a hatodik kontrával jutalmazták, majd centerünket Glavannal együtt páros kiállításra is kiküldték. Szerencsére Feltham nem foglalkozott ezzel, labdaszerzés után (Binder) gyors gólt lőtt a bal alsóba. Már épp fellélegeztünk volna, mikor Dumi juttatta vezetéshez a horvátokat circa 7 méterről. Kotsidis a tiszta ziccert végül nem merte vállalni, így Varga Zsolthoz passzolt, aki azonban kétszer is a blokkba talált. Az utolsó másodpercekre jutott még egy Varga Dani kapufa és egy Feltham kísérlet is. 4:3

A harmadik negyed továbbra is "nyílt" volt, de a Rijeka végül kezdte felőrölni a mieinket. Graham elől ugyan elhozták a labdát, Szecska azonban úgy ült rá a játékszerre, mint pók a légyre. Hosnyánszky hiába próbálkozott, Varga Dani azonban -sajnos- nem. A következő támadások hamvába holt kísérletek voltak. Hátul csak Szecskán múlt, hogy nem húztak el -rögtön- hárommal a hazaiak (labdaszerzések). Elöl fórban Biros adta be Kicsinek, aki két védő gyűrűjéből nem tudott érdemit alkotni. A figurát mégegyszer megpróbáltuk, de most még a lecsurgó labdát sem sikerült összeszedni. Krapic végül eredményes lett, így 6:3-nál jártunk 12 perccel a lefújás előtt. Varga Zsolt kísérlete után érdekes események zajlottak. Marco Jelacat víz feletti ütésért végleg cserével kiküldték, mi pedig 5 métereshez jutottunk, melyet Kovács értékesített is. Bár a horvát előny ekkor már két gólos volt, a mérkőzés végkimenetele még bármi lehetett volna. Glavan, Krapic, Varga Zsolt és Binder ugyanis egyaránt 2 hibával játszottak, ráadásul a negyedik negyed elején közel 4 perces emberelőny várt a csapatunkra. 6:4

A negyedik negyedben azonban sajnos csak egy találat született, az is horvát oldalon. Feltham lövése ugyan majdnem átcsúszott a gólvonalon, de ez a "majdnem" most kevésnek bizonyult. A horvát "meccslabda" után a következő horvát fór is kimaradt(Varga Dani lőtte "nagyon fölé"), de sajnos Varga Zsolt sem talált be. A következő egri ziccert hárította Car -amitől Varga Dani is eufórikus hangulatba került-. Mi kevésbé örülütünk, pláne, hogy a másik oldalon a Rijeka kiegészült és Paskvalin belőtte csapata hetedik és egyben utolsó találatát. 7:4