FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Görög van a falóban...

Görög van a falóban...

Yoda  2010.09.01. 18:33

A szerb csapatnak tegnap 8 góllal (!) sikerült megcsapnia azt a görög válogatottat, akivel mi ma 6:6-os döntetlent játszottunk.

Válogatottunk igen enerváltan, dekoncentráltan kezdett. A védekezésünk a második félidőre összeállt, de a támadásokkal továbbra sem tudtunk mit kezdeni (pontatlan beadások, kapufás lövések).
Mindent elmond a játék képéről az, hogy csak a negyedik negyed elején sikerült először (egygólos) vezetést szereznünk. A szenvedésnek nyögés lett a vége, az előnyt ugyanis nem sikerült tartanunk.
A továbbjutás szempontjából még mindig meglehet a csoportelsőség (ezzel együtt a pihenőnap és az elődöntő), ha behúzzuk a következő két mérkőzést. Biros Péter a mérkőzésen 2 találatot szerzett.

A mérkőzésről:

Hiába nyerte meg Varga Dénes a ráúszást az első negyedben, a magyar csapat úgy kóválygott a pályán mint légy a bólé fölött. Miralisz távoli lövése Szecska tenyeréből táncolt a kapuba, Delakasz pedig úgy lőtte át a védelmet, mintha ott sem lett volna. A túloldalon pontatlan kísérletek sora tarkította a támadásokat. Afroudakisz végül megadta a kegyelemdöfést és beejtette válogatottja harmadik találatát. Bár Hosnyánszkynak volt helyzete, Norbi ezúttal túl látványosan "tette arrébb" a védők sorfalát. 0:3

Fotó: zagreb2010.com

Bár a második negyedben ismét Dumi volt a gyorsabb, a célzókereszt percekig nem volt "élesítve" a magyar csapatnál, így lassan a negyed fele is eltelt, mire megszólalt a gólt jelző sípszó. Varga Dani mentette meg a becsületünk, sajnos nem elégszer. 1:3

A harmadik negyedben aztán elindult a gépezet. Először Hosnyánszky mutatott be szinkronúszókat is megszégyenítő gyakorlatsort (2:3), majd ezt a görög Afroudakisz is eljátszotta a másik oldalon. A "hattyú halálát" ezúttal ötméteressel jutalmazta a játékvezető. Továbbra is két góllal vezettek a görögök, mikor jött Biros és lélekemelő találathoz juttatta a mieinket. Végül Madaras volt az, aki egyenlített. Mourakisz a negyed vége előtt 10 másodperccel mattolta Szecskát, így a hellének ismét egygólos előnnyel úszhattak szusszanni.

A negyedik negyedben Biros Péter zörgette meg először a hálót (fórból), majd Varga Dani keveredett "gólgyanús" szituációba. Sajnos a görögök is elkapták a fonalat, így Fountoulisz végül egálra lőtte övéit. 6:6