Elfelejtettem a jelszót

VODAFONE OB I. 2009/10.
VODAFONE OB I. 2009/10. : " A Birodalom visszavág..."

" A Birodalom visszavág..."

Teltházas lelátók előtt indult az idei bajnoki döntő mindent el/döntő mérkőzése. A tét óriási volt; a győztes viheti a Vodafone OB I. Kupáját. A vendégek hamar legázolták a csapatot, de az Eger tartotta magát és a harmadik negyed megnyerésével még mindig egy gólra lépkedett a bajnok sarkában. Az utolsó negyedben sajnos nem sikerült a bravúr, így bár a sírból hoztuk vissza a mérkőzést, ismét ezüstöt vihettünk haza. Biros Péter két gólt szerzett a mérkőzésen.

Képek a Galériában!

Statisztika:

Vodafone férfi OB I. bajnoki döntő (5.)
ZF-Eger - TEVA-VasasPlaket
9:10 (2:4, 4:4, 1:0, 2:2).
Eger, 3600 néző. V.: Bátori György, Kun György
ZF-Eger: Szécsi - Hegedüs 3, Varga Zs. 2, Sántavy, Hárai 1 , Biros 2, Graham. Cs.. Feltham 1, Binder, Bundschuh, Bárány, Erdélyi, Kovács G. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
VASAS: Nagy V. - Katonás, Hosnyánszky 1, Takács B., Kis G. 1, Varga Dániel 3, Varga Dénes 3. Cs.. Kovács R. 1  Decker, Vörös, Fülöp, Létay 1, Hőna. Edző: Földi László.
Gól - emberelőnyből: 13/4, ill. 7/4.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Kipontozódott:  Bundschuh (20.), Katonás (28.), Hosnyánszky (29.)
Kiállítva: Graham (27.)

A mérkőzésről:

Az első negyed a Vargák parádéját hozta. Dani mattolta először Szecskát, majd Dumi süllyesztette el ejtésből kapusunkat. Bár Hegedüs az első találat után még tudott egyenlíteni, Hosnyánszky távoli lövésével máris kettővel lépett el az angyalföldi gárda. Az utolsó percekben szintén a Vargák vitték a prímet. Egri oldalon Zsolt, piros-kék oldalon pedig Dani volt eredményes.

A második negyed elején Hege is mutatott egy szépségdíjas ejtést, így egy gólra zárkózhattunk. A következő percekben vendég oldalon Dumi, a hazaiaknál Feltham vette be a hálót. Bár Létay szabaddobásból kétgólosra hizlalta a Vasas előnyét, Biros ötméteresével ez a különbség szerencsére egy gólra apadt. A negyed végén még belefért egy Vasas ötös, így 6:8-al mehettünk szusszanni a nagyszünetre.

A harmadik negyedben Hegedüs találata révén egy gólra csökkent a Vasas előnye. Szécsi remekült állt a lábán, így Katonás, Létay és Hőna is hiába igyekezett. A másik oldalon sajnos Feltham és Varga Zsolt is így járt. Hegedüs ujja időközben eltört, így az addig parádézó játékos számára véget ért a mérkőzés.

A negyedik negyedben Kis Gábor ismét két gólosra növelte a vendégek előnyét, Kovács Robi 10. találata pedig „bevitte a kegyelemdöfést” (7:10). Csapatunk azonban bebizonyította, hogy van „élet a halál után”; Biros ötméteresével és Hárai parádés megmozdulásával egy gólosra csökkent a csapatok közti különbség. Az utolsó akcióban lövésre már nem maradt idő, így ismét a Vasas lett a bajnok.