Elfelejtettem a jelszót

EUROLIGA 2008/09.
EUROLIGA 2008/09. : Euroliga: Partizan-Eger 11-9

Euroliga: Partizan-Eger 11-9

Bár a vezetést mi szereztük meg először, a Partizan hamar egyenlített és sikerült 3 góllal is ellépnie. A csapat nagyságát mutatja a tény, hogy kétszer is felállt és az egyenlítésért támadott (közben ketten is lesérültek), de x-elni és ellépni végül nem sikerült. Varga II. Zsolt és Kiss Csaba egyenként 3-3 gólt szerzett míg a Partizanból Filipovicsot és Prlainovic egyszerűen nem sikerült megfogni. Valljuk be, a végeredményhez sokban hozzájárult a bírópáros ténykedése is. Így kimondhatjuk,hogy helytálltunk ugyan az oroszlán barlangjában, de az végül felfalt minket. A Vasas és a Partizan már biztos továbbjutó, közöttük csupán csak a csoportelsőség lehet kérdéses. A mérkőzésen Biros Péter nem szerzett találatot.

Valics Bence nem lett nevezve a találkozóra, Szecska védte végig a mérkőzést.

Az első negyedben a Partizan hozta el a labdát, de a védelem jól működött, az első támadást könnyedén hárítottuk. Az első magyar támadás támadóidő hiányában halt el, nem úgy a hazaiaké, akik fórt kaptak és Prlaninovics bombájával megszerezték a vezetést. Kiss Csabi jobb szélről hozta az eredményt x-re a következő fórnál, majd pontatlan kísérletek következtek hazai oldalon (az egri védelem remekül zárt) és kontrahegyek egri oldalon.
Gerendás időkérése után Varga II. Zsolt lőtte el középről, de a labda csúszott, így a blokkban halt el a kísérlet. Csacsi az este megállíthatalannak bizonyult, a második egri gól szinte lemásolta az elsőt. A Partizanból Vujasinovics villantott bal szélről, másodszor. A negyed vége előtt még kaptak a hazaiak egy páros kiállítást, Biros és Vasovics ment a ketrecbe, de idő hiányában már nem tudták befejezni az akciót.

Filipovics elhozta a játékszert, Prlainovics pedig rögtön megszerezte csapatának a vezetést. Nálunk Bárány próbálkozott középról, de Soro könnyedén repült rá a lövésre. (Bari közben megsérült, felszakadt a szemöldöke). Elkezdett kapkodni a Partizan, Prainovics kezéből kicsúszott a labda. Filipovics kezéből azonban sajnos nem, ráadásként fórt is kapott a hazai csapat, így Mitrovics lövése folytán már hárommal ment a Belgrád. A negyed vége előtt Hegedűs fölé pattintott még egy utolsót, szerencsére Vasovics is.

A harmadik ráúszást megnyertük. Biros passzát Varga II. Zsolt értékesítette. A következő egri fórt pontatlan passzokkal baltáztuk el. Udovicsics mester időkérése utáni kísérletet Szecska hárította. Biros közben újra passzolt, ezúttal  Hegedűsnek; az ejtés után a labda a bal kapufa tövében érkezett a vízre. Varga II. Zsolt azonban hozta amit kell, előnyből talált be, sajnos Prlainovics hamar replikált; 6:4. Bárány ellen szabálytalankodtak, a bírók szerint ez nem volt nem ötös (centerünk már a kapura fordult). Ajándékként még kapott a Partizan egy kettős előnyt, Filipovics volt a végrehajtó, újra közte hárommal mentek. Bari kísérlete sajnos mellé ment, Gocsicsé azonban nem, ziccer, akciógól. Először volt négy gól a különbség.

Az utolsó ráúszást ugyan a hazaiak nyerték, de viszonylag gyorsan sikerült labdát szereznünk. Csacsi passzát Varga II. Zsolt értékesítette elöl. Filipovics azonban villámgyorsan válaszolt, újra betalált jobbszélről. Szerencsére Kiss Csaba sem gyenge jobbszélről, be is vágta. Varga II. Zsoltnak közben sikerült eltörni az orrát, Decker azonban megtorolta. Márcsak közte kettő volt, pontosabban egy Nyéki ugyanis belőtte a kettős előnyt. Az egyenlítésért mehettünk, de elkapkodtuk, Prlainovicsot azonban nem. Vujasinovics passzát közelről Szecska mögé tette, újra közte kettő volt a különbség. Sőt. Jött egy hatalmas potya, Vasovics 10 méterről szégyenítette meg a védelmet és a hálóőrünket. Feltham ziccerből még betalált, de ez már csak kozmetikázásra volt elég. A végeredmény 11:9.

Statisztika:

Partizan Belgrád (szerb)-Eger 11:9 (2:2, 3:0, 3:2, 3:5)
Belgrád, v.: Caputi (olasz), Margeta (szlovén).
Partizan Belgrád: Szoro – Prlainovic 4, Vujasinovic 1, Gocic 1, Alekszic, D. Pijetlovics, F. Filipovics. 3  Cs.: Bailey, Vasovic 1, Radjen, Mitrovic B. , Avramovic, S. Mitrovic 1. Edző: Dejan Udovicsic.
Eger: Szécsi – Varga II. ZS. 3, Hegedüs, Decker Á. 1, Bárány, Biros, Kiss Cs. 3., Cs.: Hárai, Binder, Nyéki 1, Feltham 1 , Bundschuh, Sántavy. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Gól - emberelőnyből: 8/14, ill. 7/14
Kipontozódott: Alekszics a harmadik negyedben, Binder, Pijetlovics, Sántavy, Decker és Radjn a negyedik engyedben
Kiállítva végleg, cserével: S. Mitrovics a negyedik negyedben