EUROLIGA 2008/09. : Euroliga: Főtáblán a csapat!

ZF-Eger - CSM Leonardo Oradea  9-9 (3-3, 2-2, 1-1, 3-3)
Eger, 700 néző. V.: Gomez (olasz), Delon (francia)
ZF-Eger: SZÉCSI - Hegedűs, VARGA ZS. 3, Decker, Bárány 1, NYÉKI 3, Kiss Cs. Cs.: Hárai 1, Binder, Bundschuh, Erdélyi, Feltham 1. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
ORADEA: BARÁT - Baidoc 1, DIACONU 2, Tarnovetchi, ZENTAI 2, MONOSTORI 3, Kádár 1. Cs.: Samuila, Cimpeanu, Popoviciu, Cretu A. Edző: Gorden Cornel.
Gól - emberelőnyből: 6/2, ill. 5/2.
Ötméteresből: -, ill. 2/1.
A mérkőzés első félidejében, egy viszonylag erősebb kezdés után (vezetésből hoták be x-re az első negyedet) igencsak leengedtünk a második negyedben. Kapufák és kimaradt helyzetek sorozata jellemezte ekkor a találkozót, a védekezésbeli megingásokról nem is beszélve. A csapat nem játszott jól, de tartani tudtuk a lépést és végül 6-6-al zártuk a félidőt. A játék képe az utolsó 2 negyedben sem változott, aminek köszönhetően az utolsó másodpercekben lőtte x-re magát az Ordea. Ki kelle emelnünk Varga Zsolt remek játékát,Szecskát pedig köszöntjük újra a fedélzeten!
További eredmények:
CN Barcelona - CH Hornets Kosice 4-3 (1-1, 0-1, 1-1, 2-0)
Spandau 04 - Sibenik 8-10 (2-2, 2-2, 3-3, 1-3)

2. forduló
ZF-Eger - Spandau 04-Berlin 10-7 (3-2, 3-1, 3-1, 1-3)
Eger, Bitskey-uszoda, 900 néző. V.: Vojvodin (orosz), Rozman (szlovén).
ZF-Eger : SZÉCSI - Hegedűs, VARGA ZS. 2, DECKER 2, BÁRÁNY 2, Nyéki, Kiss Cs. Cs.: Hárai 1, Binder, FELTHAM 3, Bundschuh, Erdélyi, Valics (kapus) Edző: Gerendás György , Tóth Kálmán.
Spandau-04: Tchigir - Schlotterback,   Savic 1, Schroeder 1, MACKEBEN 1 , Oeler, Politze 1. Cs..: BUKOWSKI 3, Naroska, Gietz, Kong, Preutz, Stamm. Edző: Nebojsa Novoselac.
Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 9/3.
Ötméteresből: 2/2, ill. -.
Kipontozódott: Binder (28.).
Kiállítva (cserével): Preutz (28.)
Az első negyed újra nehézkesen indult, szerencsére azonban annál jobban folytatódott. Az első találat csak a 4. percben született, de azt követően Hárai és Varga Zsolt is mattolta a kapust. A második negyedben Szecska repkedett a kapuban, Feltham meg röptette picit a labdát, csak úgy kanadai módra. Egymás után kétszer is. A harmadik már a harmadik negyedben akadt be. Igaz akkor talált be Varga Zsolt és Bárány is. 9-4-ről mentünk az utolsó negyedre (közben Szecskát Valics váltotta), ahol Mackeben után Savic és Bukowski is beköszönt, így a németek 3 gólra feljöttek, de a pontszerzés így sem forgott veszélyben.
További eredmény:
VK Sibenik - Hornets Kosice 13-3 (4-1, 4-0, 2-1, 3-1)
Leonardo  Oradea - CN Barcelona 6-6 (2-1, 1-1, 1-2, 2-2).

3. forduló
ZF-Eger - Hornets Kosice 10-2 (2-0, 3-0, 2-1, 3-1)
Eger, 200 néző. V.: Sztavropulosz (görög), Taylan (török).
ZF-Eger : VALICS - Hegedűs, VARGA ZS. 2, DECKER 1, BÁRÁNY 2, Nyéki, Kiss Cs. Cs.: Hárai 1, Binder, Feltham 1, Bundschuh 1, Erdélyi 1., Edző: Gerendás György , Tóth Kálmán.
Kosice: Gális - Veszelits, Palascák, Grutka, Kolárik, BACO, Famera. Cs.: Ligocky 1, Kusko, Rezek, Zareva 1, Sakac (kapus), Edző: Robert Kaio.
Gól-emberelőnyből:7/5, ill. 7/2.
Kipontozódott: Bundschuh (21.).
Már a  Sibenik elleni esti meccsre hangolódtunk, a kapunkat ezúttal Valics védte. Bárány és Feltham lövésével perceken belül 2-0-val úszhattunk a második negyedbe. Ott  pedig Bárány, Erdélyi és Varga révén hamarosan már 5-0 állt az eredményjelzőn. Bár a kassaiak a harmadik negyedben kapust cseréltek, az egrieket nem lehetett megállítani. (Csak a 21. percben született az első kassai találat!!!). A negyedik negyedben Decker Ádám, Varga Zsolt és Bárány Attila szagatta meg picit a hálót. Magabiztosan nyertünk, közte nyolccal.
CSM Leonardo Oradea - Spandau 04 Berlin 7-6 (0-4, 2-1, 3-1, 2-0).
VK Sibenik - CN Barcelona 8-7 (3-1, 0-2, 1-1, 4-3).

4. forduló
ZF-Eger - VK Sibenik 8-9 (1-2, 2-0, 3-3, 2-4)
Eger, 1200 néző. V.: Sztavropulosz (görög), Vojvodin (orosz).
ZF-Eger : Szécsi - Hegedűs 1, VARGA ZS. 4, Decker, Bárány, Nyéki, Kiss Cs. 1. Cs.: Hárai, BINDER 2, Feltham, Bundschuh, Erdélyi. Edző: Gerendás György , Tóth Kálmán.
Sibenik: MOSES - Sutalo 1, Maskaric, B. Letica, Brlecic 1, Skoric, Spanja, BRKIC 4, Sutic, S. LETICA 2, Vuleta 1, Samodol, Jukic. Edző: Ivica Tucak.
Gól-emberelőnyből: 6/1, ill. 10/4.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1..
Kipontozódott: Spanja (25.), Feltham (27.), Binder (29.), Varga (30.)
Kiálítva: Hárai és B. Letica (26.)
Talán a legparázsosabb mérkőzés, melynek köszönhetően (ismét az utolsó negyedben fordítva) a Sibenik végül csoportelsőként jutott a legjobb 16 közé. Az első negyedben Brkic és Vuleta találatávan 2-1-el mehettünk a második negyedre. A második negyedben Varga Zsolt volt a csapat motorja, triplázott. Bár a harmadik negyedben Brkic góljával x-re jtt fel a Sibenik, Binder itt még előnyben küldött minket a folytatásra. Ekkorra már sorban estek ki az egriek, forrt a víz a medencében. Végül Varga kipontozódása után, az utolsó másodpercben sikerült a horvátoknak pontot rabolni.